תוכניות ייחודיות בתיכון

תוכניות ייחודיות בתיכון

בגרות מתוגברת תלמידים הניגשים לבגרות באחת מהמגמות הטכנולוגיות מסיימים עם מינימום של 26 יח"ל בסה"כ.

למידה בקבוצות קטנות המאפשרת ומעודדת מימוש מקסימלי של פוטנציאל התלמידומעניקה תגבור לימודי גם במקצועות הליבה.

גדנ"ע ישיבת "יעדים" רואה חשיבות רבה בעידוד תלמידיה לגיוס משמעותי לצה"ל בכלל ולשירות ביחידות מובחרות בפרט. במסגרת החינוך לכך יוצאים תלמידי התיכון לשבוע גדנ"ע, כהכנה לשירותם בעתיד. במהלך השבוע חווים התלמידים פעילויות ואווירה צבאית, דבר אשר יקל עליהם את ההשתלבות במערכת הצבאית ויעודד בקרבם את השאיפה לשירות משמעותי . הישיבה מכינה את תלמידיה לקראת פעילות הגדנ"ע במגוון פעילויות המעודדות את התלמידים לקחת חלק בהתנסות זו, במסגרות שונות: ימי שדה, סיורים, מסעות וטיולים, קורסי משצ"ים ועוד

פרויקט "מעגלים"במסגרת פעילות מעגלים, מקבלים תלמידי כיתות י"א-י"ב העשרה והדרכה בנושאים המעסיקים אותם, כאשר מושם דגש רב על הכוונה לחיים מאת מדריכי הפרויקט, היוצרים עימם קשרים אישיים ומייעצים להם על סמך ניסיונם האישי והידע שלהם. במסגרת זו, אנו מעודדים את התלמידים להמשיך את התפתחותם כבוגרי הישיבה במסגרות המשך משמעותיות, כישיבות הסדר ומכינות קדם צבאיות, או במסגרות המשך אקדמיות.

תכנית "אפיקים"מתוך הבנה כי התורה ומקצועות הקודש מהווים את הבסיס והתשתית לחיים היהודיים, ולכל התחומים הכלולים בהם, אנו משקיעים רבות בקידומם של לימודי הקודש בישיבה על מנת לבנות לכל תלמיד קומה תורנית יסודית ואיכותית, בהלכה ובאמונה. לכן, בנוסף ללימודי הקודש המתוגברים הנלמדים בקביעות בשעות הבוקר, ניתנת אפשרות לתלמידי כיתות ט'-י' להרחיב את העמקתם התורנית במסגרת של תכנית בית מדרש, הפועלת פעם בשבוע בשעות אחר הצהריים, ומופעלת ע"י פרויקט אפיקים.

פרויקט "על חומותייך"כחלק מפעילות השל"ח בכיתה י', משתתפים התלמידים בפרויקט "על חומותייך" – מסע זהות ירושלמי בלתי נשכח, בן ארבעה ימים, עתיר חוויות: שותפות בפרויקט לאומי של חשיפת חומות ירושלים, ניווט אייפדים, מפגש עם אנשים מרתקים, מעגלי שיח, משחקים והפעלות. התוכנית מאושרת ע"י משרד החינוך ומתבצעת בשיתוף יד בן צבי ועיר דוד.

משלחת לפולין תלמידי כיתה י"א יוצאים במסגרת משלחת הנוער לפולין. מטרת המסע הוא חיזוק הזהות היהודית והחיבור לפרק הקשה שעבר על עמנו. התלמידים עוברים הכנה לימודית ורוחנית על מנת להביאם מוכנים למסע המשמעותי הזה.